fbpx

Projelerimiz

Aydın’da Organik Ekim

2021-2022 yılı projelerimizden birisi, organik ekimdi. Aydın’daki Gürdal çiftliğinde yer alan, tamamen ilaçsız tertemiz, analizi, sertifikası olan organik arazilerde keten tohumu ekimi yapıldı.

2021 sonunda gerçekleşen ekimden sonra, 2022 baharında keten bitkileri hızla büyüdü. Çiftçi kadınlar tarafından elle ot ayıklaması yapıldı. Haziran ayı ortalarında, hasat gerçekleştirildi. Organik keten lifleri balyalanarak işlenmek üzere depoya alındı. Hasattan sonra elde edilen organik sertifikalı keten tohumlarımız, gıda olarak değerlendirilmek üzere elenerek, 25 kiloluk çuvallara doldurulup depolandı.

Organik topraklarını Döngü Kooperatifi’nin yerli keten tohumuyla buluşturan Gürdal çiftliği sahipleri Arif ve Emre Gürdal’a çok teşekkür ediyoruz. Organik keten bitkisi üretiminin sürdürülebilir bir şekilde yaygınlaşması hedefiyle çalışmalarımız devam ediyor.

Projeye Nasıl Destek Olabilirim

Bu projeye destek olmak için:

Projenize nasıl destek olabilirim?

Döngü Kooperatifi’nin ülkemizde yerli keten üretimini yeniden başlatma, yaygınlaştırma ve keteni hayatımıza katma proje ve çalışmalarına destek vermek isterseniz:

. Instagram hesabımızı takip etmeye başlayabilirsiniz.

. Ketenle ilgili bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

. Dilerseniz gönüllümüz olur, çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

. Web sayfamızdaki Ketenden Şeyler ve Mağazamız bölümündeki bilgileri inceleyebilir, arzu ettiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

. Keten gıda ürünlerini mutfağınıza sokarak, sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. İlginç ketenli tarifleriniz varsa bize gönderebilirseniz.

Sosyal Medya
Instagram
LinkedIn
YouTube
Fongogo
Menü