fbpx

Projelerimiz

Aydın’da Organik Ekim

2021-2022 yılı projelerimizden birisi de, organik ekim oldu. Aydın’daki Gürdal çiftliğinde yer alan, tamamen organik, ilaçsız tertemiz, analizi, sertifikası olan şahane arazilerde keten tohumu ekimi denendi. 2021 sonunda gerçekleşen ekimden sonra, 2022 baharında keten bitkileri hızla büyüdü. Elle ot ayıklaması yapıldı. Tohumlarımızın organik ekim gelişmesine ve hasat sonuçlarına göre, organik ekim alanlarını genişletmeyi planlıyoruz. Organik topraklarını Döngü Kooperatifi’nin yerli keten tohumuyla buluşturan Gürdal çiftliği sahipleri Arif ve Emre Gürdal’a çok teşekkür ediyoruz.

Projeye Nasıl Destek Olabilirim

Bu projeye destek olmak için:

Projenize nasıl destek olabilirim?

Döngü Kooperatifi’nin ülkemizde yerli keten üretimini yeniden başlatma, yaygınlaştırma ve keteni hayatımıza katma proje ve çalışmalarına destek vermek isterseniz:

. Instagram hesabımızı takip etmeye başlayabilirsiniz.

. Ketenle ilgili bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

. Dilerseniz gönüllümüz olur, çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

. Web sayfamızdaki Ketenden Şeyler ve Mağazamız bölümündeki bilgileri inceleyebilir, arzu ettiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

. Keten gıda ürünlerini mutfağınıza sokarak, sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. İlginç ketenli tarifleriniz varsa bize gönderebilirseniz.

Sosyal Medya
Instagram
LinkedIn
YouTube
Fongogo
Menü