fbpx

Haberler

Lezzet Dergisi Haberi

Tarih: Mayıs 2024

Ayfer Yavi’nin kaleminden Lezzet Dergisi’nde yayınlanan Döngü Kooperatifi ve ketenli tarifler haberini okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Klasik Türk Müziği Konseri

Tarih: 6 Mayıs 2024

Döngü Kooperatifi tarafından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Avusturya Liseliler Kartçınar Klasik Türk Müziği Korosu, Klasik Türk Müziği Konseri ile ilgili haberleri okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Kırsalda Kadının Rolü Haberi

Tarih: 24 Aralık 2024

Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında Döngü Kooperatifi tarafından düzenlenen, Eşit Yaşam Derneği Kurucu Başkanı Seniye Nazik Işık tarafından verilen “Kırsalda Kadının Rolü” eğitimi ile ilgili olarak Hürriyet Gazetesi Ege İlavesi’nde yer alan haberi okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

İzmir Yazıyor Haberi

Tarih: 8 Şubat 2023

İzmir Yazıyor’da yer alan Döngü Kooperatifi-Veritas Tekstil işbirliğinde yürütülen “Tekstilde Yerli Keten ArGe Projesi” haberini okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Hürriyet Ege Haberi

Tarih: 7 Şubat 2023

Hürriyet Ege’de yer alan Döngü Kooperatifi-Veritas Tekstil işbirliğinde yürütülen “Tekstilde Yerli Keten ArGe Projesi” kapsamında üretilen “Yerli Ketenle İlk Ürünler” başlıklı haberi okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Tarım Gündem Dergisi Röportajı

Tarih: Ocak 2023

Tarım Gündem Dergisi’nde yer alan Döngü Kooperatifi röportajını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Medya Ege.com Haberi

Tarih: 19 Ocak 2023

Medya Ege.com’da yer alan Venüs’ün Kadınları konseri haberini okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Venüs'ün Kadınları Konser Haberleri

Tarih: 19 Ocak 2023

Venüs’ün Kadınları konser haberlerini okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

İsmail Küçükkaya ile Halk Tv Yayını

Tarih: 7 Kasım 2022

Döngü Kooperatifi Halk Tv’de yayınlanan, İsmail Küçükkaya’nın sunduğu, Yeni Bir Sabah programına konuk oldu.

Para Dergisi

Tarih: 1 Kasım 2022

Döngü Kooperatifi Para Dergisi’nin “Türkiye’ye değer katan 100 sosyal girişim” listesinde yer aldı.

UNDP Yeni Ufuklar Bülteni

Tarih: 1 Kasım 2022

Döngü Kooperatifi’nin kurduğu Kahrat Topluluk Mutfağı, projeyi destekleyen Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Sürdürülebilir Kalkınma Haberleri Bülteni olan “Yeni Ufuklar” Kasım sayısında yer aldı.

Hürriyet Ege Haberi

Tarih: 27 Ekim 2022

Tire Kahrat Topluluk Mutfağı törenle hizmete girdi. Döngü Kooperatifi’nin kurduğu mutfak, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Hızlandırma Laboratuvarı desteği ile hayata geçti.

Lepetitjournal.com Haberi

Tarih: 11 Temmuz 2022, Pazartesi

Lepetitjournal.com web sitesinde yer alan haberin tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Agro Tv Haberi

Tarih: 3 Haziran 2022

Döngü Kooperatifi Agro Tv’de yayınlanan Mine Pakkaner ile Dört Mevsim Tarım programına Döngü Kooperatifi kurucu başkanı Zeynep Derece konuk oldu. Birlikte değerli kağıt, yağ ve yem sanayisinde kullanılan keten bitkisini konuştuk. Programın tamamını izlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Anadolu Ajansı Haberi

Tarih: 14 Nisan 2022, Perşembe

Anadolu’nun tarım hafızasında yer almasına rağmen son yıllarda üretimi neredeyse durma noktasına gelen ketende susuzluğa dayanıklı olarak geliştirilen “Cemre” ve “Efe” adlı yerli tohumların deneme ekimleri yapıldı. Halil Şahin-AA

Ege’de Son Söz Haberi

Tarih: 14 Nisan 2022, Perşembe

İzmir’de tarımsal araştırma geliştirme yapan Döngü Kooperatifi ile Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen projeyle geliştirilen kuraklığa dayanıklı keten çeşitleri, toprakla buluştuğu tarlalarda boy vermeye başladı.

Ketenin Döngüsü Belgeseli Gösterimi

Tarih: 30 Mart 2022, Çarşamba

Tescil yolundaki Ege’nin ilk liflik keten tohumları Efe ve Cemre’nin doğuş hikayesini anlatan Ketenin Döngüsü Belgeseli’nin ilk gösterimi, 30 Mart 2022 tarihinde İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yapımcılığını Döngü Kooperatifi, Yönetmenliğini Ayçe Bükülmeyen Özerdem’in yaptığı belgesel beğeni kazandı.

UN Women Kadının Statüsü Konvansiyonu: “İklim Değişikliğinde Yaratıcı Çözümlerde Kadın”

Tarih: 23 Mart 2022, Çarşamba

Döngü Kooperatifi olarak, Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Konvansiyonu’nda yer aldık. Kooperatifimizin kurucu ortaklarından Ayçe Bükülmeyen Özerdem ve Dr. Burcu Karaca Uğural, “İklim Değişikliğinde Yaratıcı Çözümlerde Kadın” adlı panelde, Döngü Kooperatifi çalışmalarını anlatarak, susuz ve ilaçsız yetişen ve pekçok alanda kullanılabildiğinden katma değeri yüksek olan keten bitkisini tanıttılar.

Circular 2022: “Döngüsel ekonomi modeli”

Tarih: 19 Mart 2022, Cumartesi

Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Circular 2022 etkinliğine katılarak Döngü Kooperatifi’ni temsil eden kooperatif ortağımız Aslı Odabaşı, “3R Reuse, Reduce, Recycle” paneline konuşmacı olarak katıldı. Oturumda Çevresel Sürdürülebilirlik Uzmanı Ferdi Akarsu ve Gazeteci-Yazar Mehveş Evin’le birlikte konuşan Odabaşı, Döngü Kooperatifi’nin sürdürülebilir çalışmalarını ve atık bırakmayan keten bitkisinin doğaya geri dönüşüm sürecini anlattı. Etkinlikte kurulan Döngü Standı’nda, ortağımız Elmas Kuruoğlu ve gönüllümüz Dr. Duygu Pembe Öksüz tarafından Ketenden Şeyler ürünleri tanıtıldı.

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Yayını

Tarih: 8 Mart 2022

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü katılımıyla 8 Mart’ta düzenlediği TGDF Kadın Platformu Yayını’na Döngü Kooperatifi adına Müge Nisari de katıldı. Programın tamamını izlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

BM FAO Forumu: “Tarımda Kadın İstihdamı”

Tarih: 8 Mart 2022, Salı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu FAO ve Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu ortaklığında düzenlenen “Sürdürülebilir Bir Yarın İçin Bugün Cinsiyet Eşitliği” konulu oturumlardan birisine, Döngü Kooperatifi de temsil edildi. “Tarımda Kadın İstihdamı” başlıklı foruma konuşmacı olarak katılan kooperatifimiz ortağı Müge Nisari, kadın çiftçilerin çalışma koşulları ve sorunlarını, keten üretimi sırasında edindiği deneyimlere dayanarak anlattı.

Döngü Yararına Konser Haberleri

Tarih: 10 Aralık 2021, Perşembe

Yayınlanan tüm haberleri okumak için görselleri yana kaydırabilirsiniz.

TRT Radyo 1 Yayını

Tarih: 7 Kasım 2021, Pazar

Döngü Kooperatifi Kurucu Ortağı Müge Nisari’nin konuk olduğu TRT Radyo 1 yayınının tamamını dinlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Good 4 Trust Üretici Bülteni

Tarih: Ekim 2021

Good 4 Trust Üretici Bülteni’nin Ekim 2021 sayısında, Döngü Kooperatifi’nin Tire Kahrat Köyü’nde gerçekleştirdiği Çiftçi Buluşması yer aldı. Bültenin tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Hürriyet Ege Haberi

Tarih: 25 Eylül 2021, Cumartesi

Hürriyet Ege’de yayınlanan haberin tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Oksijen Gazetesi Röportajı

Tarih: 3-9 Eylül 2021

Oksijen Gazetesi’nde yer alan 3-9 Eylül 2021 tarihli “Türkiye’de keten yeniden Efe ve Cemre ile doğdu!” Umut Veren İşler Köşesi Elif Ergu Röportajı. Röportajın tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı - Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Haberi

Tarih: 27 Ağustos 2021

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile Döngü Kadim Bilgiler Yeni Fikirler Bilimsel Araştırma Geliştirme Kooperatifi arasında sürdürülen işbirliği neticesinde Ege bölgesinde ilk yerli ve milli liflik keten çeşit adaylarımız EFE ve CEMRE için üretim izni alınmıştır. Türk tarımına hayırlı olsun.

Good 4 Trust Üretici Bülteni

Tarih: Haziran 2021

Good 4 Trust Üretici Bülteni’nin Haziran 2021 sayısında Döngü Kooperatifi’de yer aldı. Bültenin tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

İzmir Life Röportajı

Tarih: Haziran 2021

İzmir Life Dergisi’nde yayınlanan röportajımızda Döngü Kooperatifi’ni, kuruluş hikayemizi ve gelecek planlarımızı konuştuk. Röportajın tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Kanal Ege Haberi

Tarih: 20 Mart 2021

Kanal Ege ana haber bülteninde Döngü Kooperatifi’nin çalışmalarına yer verdi. Kanal Ege ekibi ile keten bitkisini ve kullanım alanları, kooperatifimizin ketenle ilgili projeleri ve AR-GE çalışmalarını konuştuk. Programın tamamını izlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Hürriyet Ege Röportajı

Tarih: 21 Şubat 2021

Hürriyet Ege’de yayınlanan Deniz Sipahi’nin köşe yazısının tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

İdeaport Teknoloji Sohbetleri

Tarih: 21 Ocak 2021, Perşembe

Döngü Kooperatifi Kurucu Ortağı ve B-PREG Kompozit şirketinin ortağı Dr. Burcu Karaca Uğural, İdeaport Teknoloji Sohbetleri’nin konuğu oldu. Linkedin’de yayınlanan programın tamamını izlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Sahrap Soysal Instagram Yayını

Tarih: 27 Aralık 2020, Pazar

@sahrapsoysal Instagram hesabında yer alan yayının tamamını izlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

İzmir Life Haberi

Tarih: Ocak 2021

Aylık yayınlanan İzmir Life dergisinde yer alan haberin tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı Haberi

Tarih: 23 Aralık 2020, Çarşamba

Tarım ve Orman Bakanlığı resmi sitesinde yayınlanan haberin tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Hürriyet Ege Haberi

Tarih: 26 Aralık 2020, Cumartesi

Hürriyet Ege’de yayınlanan röportajımızda Döngü Kooperatifi’ni, yeni yıl setimizi ve 2020 yılını konuştuk. Röportajın tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Milliyet Ege Haberi

Tarih: 26 Aralık 2020, Cumartesi

Milliyet Ege’de yayınlanan röportajımızda Döngü Kooperatifi’ni, yeni yıl setimizi ve 2020 yılını konuştuk. Röportajın tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Medya Ege Röportajı

Tarih: 11 Haziran 2020, Perşembe

Medya Ege’de yayınlanan röportajımızda Döngü Kooperatifi’ni, kuruluş hikayemizi ve gelecek planlarımızı konuştuk. Röportajın tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Medya Ege

Büyük Tire Röportajı

Tarih: 11 Haziran 2020, Perşembe

Büyük Tire ‘de yayınlanan röportajımızda Döngü Kooperatifi’ni, Tire’deki çalışmalarımızı ve gelecek planlarımızı konuştuk. Röportajın tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Büyük Tire

Gücisder Instagram Yayını

Tarih: 02 Haziran 2020, Salı

Gücisder Instagram sayfasında yayınlanan “Araştırma-Geliştirmede Kooperatifler: Döngü Kooperatifi Yaklaşımı” başlıklı röportajımızda Döngü Kooperatifi’ni konuştuk. Programın tamamını izlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Gucisder

Ozbeoz.com Instagram Yayını

Tarih: 21 Mayıs 2020, Perşembe

Ozbeoz Instagram sayfasında yayınlanan röportajımızda Döngü Kooperatifi’ni ve tarımsal üretimin desteklenmesi ve güçlenmesinin ülkemizin geleceği için önemini konuştuk. Programın tamamını izlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Ozbeoz.com

Gıda Hattı.com Röportajı

Tarih: 16 Aralık 2019, Pazartesi

Gıda Hattı.com’da yayınlanan röportajımızda Döngü Kooperatifi’ni, kuruluş hikayemizi ve gelecek planlarımızı konuştuk. Röportajın tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Gıda Hattı

TV35 Tarım 4.0 Programı

Tarih: 19 Temmuz 2019, Cuma

TV35’te yayınlanan, Prof. Dr. Meltem Onay’ın sunduğu Tarım 4.0’a konuk olduk. Hem ülkemizde tarım ve çiftçiyi, hem de Döngü Kooperatifi’ni konuştuk. Programın tamamını izlemek için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Tv35

Tarımda Biz De Varız

Tarih: 20 Ocak 2019, Pazar
Röportaj: Ayçe Bükülmeyen

Hürriyet gazetesinde yayınlanan, Ayçe Bükülmeyen ile yaptığımız röportajda Döngü Kooperatifi’nin kuruluş hikayesini, neden ve nasıl bu kurulduğunu konuştuk. Bu keyifli röportajın tamamını okumak için aşağıdaki linke dokunabilirsiniz.

Hürriyet Ropörtajı
Menü