fbpx

Projelerimiz

Kahrat’ta Kadınlarla Buluştuk

Sabancı Vakfı Açık Çağrılı Hibe Programı kapsamında, 2023-2024 döneminde desteklenen projelerden birisi olan “Sürdürülebilir Tarım İle Kırsalda Kadın Liderler: Ketenin Döngüsü” ile ilgili çalışmalarımız
sürüyor.

Keten tarımı odağında kadın ve genç topluluk liderleri yetiştirilmesini destekleyerek, sürdürülebilir tarım ile iklim değişikliğinin etkilerini azaltmayı hedefleyen projemizde, farklı konularda eğitimler ve keten tarımı ile ilgili saha çalışmaları planlanıyor. Bu amaçla Kahrat köyünde yapılan ilk toplantımızda, Döngü Kooperatifi Başkanı Zeynep Derece, ortaklarımız Müge Nisari ve Burcu Karaca Uğural eğitimlerle ilgili bilgi verdiler. Toplantımıza kadınlar büyük ilgi gösterdi. Tarım sektöründe, evinde bahçesinde, çeşitli işletmelerde çalışan Kahratlı kadın dostlarımızın taleplerini, beklentilerini öğrendik. 3 farklı eğitimin programını birlikte şekillendirmeye çalıştık.

Ketenin Döngüsü Projesi programına katılan kadın dostlarımızla;
➡️Kırsalda, ailede ve çalışma yaşamında kadının önemi nedir?
➡️Susuz tarım olabilir mi, kuraklıkta hangi ürünleri ekip biçmeliyiz?
➡️Nasıl gelir elde edebilirim, neler üretip satabilirim?

Ve benzeri soruların yanıtını, hep birlikte eğlenerek öğreneceğiz.

Projeye Nasıl Destek Olabilirim

Bu projeye destek olmak için:

Projenize nasıl destek olabilirim?

Döngü Kooperatifi’nin ülkemizde yerli keten üretimini yeniden başlatma, yaygınlaştırma ve keteni hayatımıza katma proje ve çalışmalarına destek vermek isterseniz:

. Instagram hesabımızı takip etmeye başlayabilirsiniz.

. Ketenle ilgili bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

. Dilerseniz gönüllümüz olur, çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

. Web sayfamızdaki Ketenden Şeyler ve Mağazamız bölümündeki bilgileri inceleyebilir, arzu ettiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

. Keten gıda ürünlerini mutfağınıza sokarak, sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. İlginç ketenli tarifleriniz varsa bize gönderebilirseniz.

Sosyal Medya
Instagram
LinkedIn
YouTube
Fongogo
Menü