fbpx

Ketenden Şeyler Serisi

Gıda Ürünlerimiz

Batı Karadeniz’de, tarımdan vazgeçilmiş topraklardaki köylümüzü teşvik ederek, keten ekimi gerçekleştirdik. Düşük karbon ayak izi oluşturarak, ilaçsız, doğal tarımla ketenlerimizi geliştirip büyüttük. Hasattan sonra keten tohumlarını, genç teknogirişim firması ONKA’nın atölyesinde, soğuk sıkımla keten yağına, öğüterek keten ununa dönüştürdük. Doğal karton kutulara paketledik. Web sitemiz ve Instagram üzerinden satışa sunduk.

Ülkemizde ketenin yeniden hayatımıza girmesini istiyorsanız, Döngü Kooperatifi’mizin ürünlerini alarak bu önemli projemize destek verebilirsiniz.

Bu siparişinizin basit bir alışveriş olmadığını bilmenizi isteriz. “Omega 3 ve protein zengini” keten tohumu ve yağını alarak, öncelikle kendi mutfak kültürünüze sağlıklı bir ürün katıyorsunuz. Keten ürünlerimizi alarak yeni bir dünyaya da köprü kuracaksınız. Ülkemizde doğal tarımın gelişmesine, ketenin yerli üretimine, kadınların üretime daha fazla katılmasına, unutulmuş kadim bilgilerin hatırlanıp kayda alınması ve paylaşılmasına katkı vereceksiniz. Döngü Kooperatifi’mizle tanışacak, bizi takip ederek, Ketenden Şeyler projelerimizin gelişimini yakından izleyecek, belki de bir gün bir başka üretimimize dokunacaksınız.
Ketenden Şeyler Gıda Ürünlerimizi tercih ederek, yolumuzda bize eşlik edeceğiniz için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Keten
3'lü Set
Menü