fbpx

Projelerimiz

Ketenli Mutfak Atölyeleri

Atölye 1: Ketenli kraker denemesi- Proteini yüksek, Omega 3 içeren sağlıklı bir besin kaynağı olan keten tohumu, keten yağı ve öğütülmüş keten tohumunu mutfağımıza sokmak, kullanımını arttırmak kooperatif hedeflerinden birisiydi. Bunu sağlamak için, keten tohumunun kullanıldığı yeni tarifler gerekiyordu. Bu amaçla kolları sıvayan Zeynep Derece ve Güliz Kıymaz, mutfağa girerek keten tohumlu ilk kraker ve çubuk denemelerini yaptılar. Bu tarifi de sosyal medyada paylaştık. Ardından, bazılarını kooperatif ortakları, bazılarını mutfak uzmanları, diyetisyenler, ünlü aşçılardan aldığımız tarifleri toplamaya ve yeni bir ketenli yemek tarifleri arşivi oluşturmaya başladık.

Atölye 2: Döngü Ortakları Ayçe Bükülmeyen, Güliz Kıymaz, Müge Nisari ve Sevda Boduroğlu, mutfağa girip ketenli tarifler yaparak çekimlerini gerçekleştirdi. Müge Nisari’nin mutfağında gerçekleşen çalışmalarda, ketenli ekmek, salata, smoothie, kraker gibi çeşitli tarifler yapıldı.

Atölye 3: Taşdibi fırın ketenli ekmek denemesi

Projeye Nasıl Destek Olabilirim

Bu projeye destek olmak için:

Projenize nasıl destek olabilirim?

Döngü Kooperatifi’nin ülkemizde yerli keten üretimini yeniden başlatma, yaygınlaştırma ve keteni hayatımıza katma proje ve çalışmalarına destek vermek isterseniz:

. Instagram hesabımızı takip etmeye başlayabilirsiniz.

. Ketenle ilgili bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

. Dilerseniz gönüllümüz olur, çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

. Web sayfamızdaki Ketenden Şeyler ve Mağazamız bölümündeki bilgileri inceleyebilir, arzu ettiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

. Keten gıda ürünlerini mutfağınıza sokarak, sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. İlginç ketenli tarifleriniz varsa bize gönderebilirseniz.

Sosyal Medya
Instagram
LinkedIn
YouTube
Fongogo
Menü