fbpx

Projelerimiz

Tekstilde Ar-GE Çalışmaları

Liflerden elyaf elde etme çalışmaları:

Kooperatifin öncülüğünde ekilen keten bitkisinin liflerini işleyip elyafa dönüştürecek tesis bulmak büyük sorun oldu. Uzun araştırmalardan sonra, Sinop’da bu işi aile geleneği olarak yapan bir tesis bulundu. Kooperatif Başkanı Zeynep Derece Sinop’a giderek, küçük işletmenin sahibiyle tanıştı, çalışmalarını izledi, makinalarını inceledi. Karadeniz’de yetişen keten liflerinin bir bölümü işlenmesi için buraya gönderildi.

Elyaftan iplik ve dokuma çalışmaları:

İplik denemeleri: Denizli’de elyaftan ipliğe ve kumaşa AR-GE çalışması Döngü Kooperatifi Kurucu Ortağı Tekstil Mühendisi Zeynep Çakaloz, Denizli’deki büyük bir sanayii kuruluşundan keten ipliği deneme çalışmaları için destek buldu.

Dokuma denemeleri: Tesiste yer alan makinalardan birisinde, uygun modifikasyon yapılarak, Döngü Kooperatifi tarafından üretilen keten lifi elyafının ipliğe ve dokumaya dönüşmesi için AR-GE çalışmaları başlatıldı.

Döngü Kooperatifi
Projeye Nasıl Destek Olabilirim

Bu projeye destek olmak için:

Fongogo projemiz tamamlandı. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Projenize nasıl destek olabilirim?

Ketenden Şeyler Serisi sayfamızı ziyaret edebilir, ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsin. Dilersen Mağazamızı ziyaret edebilir, arzu ettiğiniz ürünü alarak bizlere destek olabilirsin.

Sosyal Medya
Instagram
LinkedIn
YouTube
Fongogo
Menü