fbpx

Projelerimiz

Tire’de Keten Ekimi

Projenin amacı: Tire’de kışlık keten ekimi

Projenin içeriği: Kış sezonunun ilk tohumları 2020 yılı sonunda Tire’nin Kahrat Köyü’ndeki araziye ekildi. Döngü Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Derece ve Başkan Yardımcısı Elmas Kuruoğlu, ilk ekimde hazır bulundular. Kahrat Köyü Muhtarı Süleyman Köseoğlu da tohumların toprakla buluşmasını izleyerek destek verdi. Bitkilerin gelişimi özenle izleniyor. Hasattan sonra, deneme ekiminden elde edilen sonuçlara göre, önümüzdeki sezon Tire’de daha geniş arazilere keten ekimi için planlama yapılacak.

Yapılacaklar: Hasattan sonra, deneme ekiminden elde edilen sonuçlara göre, önümüzdeki sezon Tire’de daha geniş arazilere keten ekimi için planlama yapılacak.

Sonuç: 2021 yılı Haziran ayında gerçekleşen hasat başarılı geçti. Keten bitkisinin lifleri ve tohumlarından elde edilen iyi verim sonucunda, Tire’de keten ekimine devam edilme ve ekim alanını genişletme kararı alındı.

Projeye Nasıl Destek Olabilirim

Bu projeye destek olmak için:

Projenize nasıl destek olabilirim?

Döngü Kooperatifi’nin ülkemizde yerli keten üretimini yeniden başlatma, yaygınlaştırma ve keteni hayatımıza katma proje ve çalışmalarına destek vermek isterseniz:

. Instagram hesabımızı takip etmeye başlayabilirsiniz.

. Ketenle ilgili bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

. Dilerseniz gönüllümüz olur, çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

. Web sayfamızdaki Ketenden Şeyler ve Mağazamız bölümündeki bilgileri inceleyebilir, arzu ettiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

. Keten gıda ürünlerini mutfağınıza sokarak, sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. İlginç ketenli tarifleriniz varsa bize gönderebilirseniz.

Sosyal Medya
Instagram
LinkedIn
YouTube
Fongogo
Menü