fbpx

Projelerimiz

Yeni Ekim Alanlarımız

Projenin amacı: Anadolu’nun farklı bölgelerinde deneme keten ekimi yaptırdık. Amacımız, yükseklik, ısı, toprak özellikleri ve yağış konusunda birbirinden farklı bölgelerdeki verimi ölçmek.

Projenin içeriği: 2019 yılında Karadeniz Bölgesi’nde gerçekleşen ilk ekimlerden sonra, 2020’de Orta Anadolu’da Afyon, Akdeniz’de Manavgat ve Ege’de Tire’deki arazilerde keten ekimi gerçekleştirdik. Ege’nin en verimli topraklarının yer aldığı bölgelerden olan ve tarım üretimine verdiği önemle tanınan Tire Belediyesi ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiğimiz deneme ekiminde, ilk ketenimizin hasadını yaptık.

Yapılacaklar: Yeni bölgelerdeki üretimden elde ettiğimiz keten bitkisinin gelişimini inceledik, tohumlarının ve liflerinin verimini ölçüyoruz. Bundan sonraki dönemde ekim yapacağımız bölgeleri ve arazileri, bu bilgilere ve tecrübelere göre belirleyeceğiz. Hedef daha fazla verim almak.

Tire
Projeye Nasıl Destek Olabilirim

Bu projeye destek olmak için:

Fongogo projemiz tamamlandı. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Projenize nasıl destek olabilirim?

Ketenden Şeyler Serisi sayfamızı ziyaret edebilir, ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsin. Dilersen Mağazamızı ziyaret edebilir, arzu ettiğiniz ürünü alarak bizlere destek olabilirsin.

Sosyal Medya
Instagram
LinkedIn
YouTube
Fongogo
Menü